Aliexpress – reklamace


aliexpress reklamaceDobrý den,
chci se zeptat jak postupovat při reklamaci. Objednal jsem si mobil, který sice dorazil v naprostém pořádku, ale jedna se o fake, nikoliv o original jak bylo uváděno. cena byla 296 dolaru ale k moji smůle jsem musel doplácet ještě dph a celní poplatky ve výší 70 dolaru cca.

Tak mě zajímá zda je možné získat zpět i právě to dph a clo za které prodejce až tak nemůže. Zboží mi doručilo DHL a doprava z Aliexpress byla v ceně zboží. Případně v jaké výši jsou náklady když chci odeslat zboží zpět do Hong-Kongu.
Děkuji za jakoukoliv odpověď

Nepřehlédněte  Kde koupit nejlevnější tyrkysový Penny board

Autor příspěvku: admin

2 komentáře: „Aliexpress – reklamace

  Michal

  (8.1.2015 - 0:28)

  Dobrý den,

  pokud jste potvrdil aliexpressu že je vše v pořádku, tak pochybuji že uspějete s reklamaci na napodobeninu telefonu. Pokud jste toto nepotvrdil můžete zkusit napsat prodejci a společnosti aliexpressu že jste se stal obětí podvodu a vysvětlit proč si toto myslíte a požadovat peníze zpět.

  Co se týče DPH tak by jste nejspíš musel doložit celní správě že jste telefon vrátil, to znamená veškeré podklady atp. I když bude nejlepší když se na toto přímo zeptáte na celní správě.

  Petra

  (8.1.2015 - 0:31)

  Peníze se vrací zpět na platební kartu ze které byla platba provedena. A pokud by jste chtěla požívat bankovní účet je potřeba zaslat účet ve správném formátu. Čily musíte napsat učet v mezidnárodním formátu tzv. IBAN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *