Levné mobily z Číny

Sháníte dobrý mobilní telefon, ale nechce se vám platit velké částky za přístroj od světoznámých prodejců? Spousta lidí právě z tohoto důvodu nakupuje mobily z čínských e-shopů jako je například Aliexpress.com.

Zde můžete najít mobily za mnohem menší cenu, avšak se srovnatelnou kvalitou jako značkové mobily za 12 000 korun a výše od nejznámějších výrobců.

Důvodem je hlavně to, že u čínských výrobců neplatíte za značku. Nabízí se již dlouhodobě zavedené značky, jako je například Zopo, ZTE, Doogee, Elephone a podobně.

cinsky-mobil-zte elephone-mobil-z-ciny zopo-mobil-cinsky

Při nákupu byste se měli řídit hlavně výkonností procesoru a dávat pozor na to, jestli je v operačním systému zahrnuta také čeština.

Méně aplikací, více místa

V telefonech od známějších značek jako je například Samsung, Apple nebo Sony najdete již přednastavené aplikace od výrobce, které se většina lidí nepoužívá, a zpravidla se nedají odinstalovat. Po zapnutí telefonu od čínských výrobců tyto aplikace většinou nenajdete.

Je třeba brát v potaz také to, že po updatu na novější verzi operačního systému může telefon vykazovat chyby a systém může být nestabilní, což ovšem není pravidlem.

Za zmínku stojí také nízká záruka oproti ostatním prodejcům, nemůžete se zde spolehnout na lhůtu delší než 1 rok.

Reklamace se obávat nemusíte, ale je na místě počítat s tím, že bude náročnější jak časově tak finančně kvůli ceně poštovného zpět do Číny. Mobil z Číny vám s největší pravděpodobností neopraví, ale vymění za nový. Budete také potřebovat formulář potvrzení a odeslání reklamovaného zboží kvůli placení cla.

Od věci také určitě není zkontrolovat si hodnocení prodejce, které by nikdy nemělo klesnout pod 98 % a dále zpětnou vazbu od ostatních kupujících a také to, jestli telefon není repasovaný, což by do budoucna mohlo přinést potíže.

Nepřehlédněte  Nákup z Číny - internetové obchody

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *