Mobily z Číny – skladem

Čínské mobilní telefony zaznamenaly velký progres, v posledních letech se i v tuzemsku objevují na pultech obchodů. A v neposlední řadě – mobil si s trochou trpělivosti a znalosti angličtiny (ta je ale ne ve všech případech potřeba) můžete nechat poslat za zajímavější cenu, než byste kdy dostali od českých prodejců.

Stačí umět objednávat na čínských internetových obchodech, prim tu hraje například společnost Aliexpress. Značky jako třeba Huawei (zkuste si k Huawei mobilu pořídit i selfie tyč), Lenovo nebo Zopo jsou hodně osvědčené a mají za sebou určitou historii.

Určitý problém však samozřejmě může být s případnou závadou a nutností opravy či reklamace. Každému je jistě jasné, že posílat mobil do Číny na servis je poněkud „na dlouhé lokty“, jak se říká lidově.

Telefony z Číny umí i česky

Některé mobilní telefony mohou mít i český Android. Nechte si poslat screenshot nebo jiný důkaz o tom, že je na objednávaném mobilu opravdu nahraná čeština. Pokud ale nechcete telefon v angličtině, je tu snadná pomoc – čeština se do telefonu dá nahrát, stačí stáhnout potřebné soubory a návod na internetu už určitě najdete.

Mimochodem, na mobilních telefonech z Číny bude prakticky vždy operační systém Android, pokud chcete mobil přímo z Asie, budete s tím muset počítat, výrobci totiž na iOS nebo Windows Phone neberou moc zřetel.

Nenechte se ale vždy nalákat tím, že cena bude doslova na bodu mrazu. Ošemetné totiž je i to, že ne všichni asijští prodejci stojí za důvěru.

Existují ověření a dlouholetí prodejci, ale také nováčci, kteří nejsou právě moc prověření. Vše si proto musíte pečlivě prověřovat.

A rozhodně nedopřávejte sluchu tuzemským prodejcům za podezřele nízké ceny. Objednají mobil z Číny, ale clo a další poplatky zaplatíte Vy, servis bude poté naprosto na nule – tedy pokud nezašlete v případě potřeby telefon ke opravě přímo do místa vzniku.

Nepřehlédněte  Selfie tyč do letadla

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *