Nákup zboží z Číny a DPH


Ahoj,objednala jsem si zboží na AliExpressu. Může mi někdo poradit jak je to s placením DPH u nás.Děkuji předem za odpověď.

Nepřehlédněte  Konečně kvalitní a levné boardy jako Penny

Autor příspěvku: admin

8 komentářů: „Nákup zboží z Číny a DPH

  Alice

  (8.1.2015 - 0:59)

  Objednávám přes Aliexpress komponenty na šperky, už mi to přišlo DHLkem několikrát, objednávky v hodnotě přes USD100 a nikdy mi nebylo DPH, clo ani žádné jiné poplatky vyúčtovány. Oni tam většinou Číňani píšou, že jsou to vzorky v nulové nebo hrozně nízké hodnotě a celnice to nemusí nutně zachytit.

  Naopak jsem objednávala cosi z USA a dodavatel už na obálce deklaroval celou hodnotu, takže jsem zaplatila za DPH, clo a poplatek poště dalších skoro 30%.

  Jakub

  (8.1.2015 - 0:59)

  Mobily z Číny prodává na aukru milion lidí, ceny jsou tam maximálně dosr….. možná kdyby jste s něčím takovým přišel před 5ti lety, teď už je to fakt s křížkem po funuse. Berte v potaz, že když to budete chtít dělat legálně, budete muset platit clo a DPH, samozřejmostí je živnostenský list a každý měsíc budete platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění, na konci roku pak budete podávat daňové přiznání a platit daň z příjmu. Počítejte s tím, že budete mít nějaké reklamace (a to stoprocentně u tohoto typu zboží mít budete) a jak už to někdo psal, musí dovážené zboží splňovat i evropské normy.

  ohneta

  (8.1.2015 - 1:00)

  DPH se platí ze zemí mimo EU v případě, že cena přesáhne 22 euro. Clo se platí od výše ceny 150 euro. Platit je nejjednoduší platební kartou. Zboží dorazí většinou po 3 týdnech od objednání.

  Lucie

  (4.4.2015 - 19:02)

  Takže se nemusím o nic starat a vyřeší to za mě pošta?

   admin

   (9.4.2015 - 2:03)

   Pravděpodobně ano, přes Poštu bohužel s balíky z Aliexpress zkušenosti nemám :/

   Patrik

   (12.4.2015 - 19:12)

   Ahoj Lucko zda potřebuješ poradit tak napiš dovážím už nějaký ten pátek, nevím o jakou částku se jedná? nebo co potřebuješ zjistit 🙂 rád poradím všem hlavně na co majzla!!! o čem se raději ani nepíše 🙂

    Pavla

    (10.11.2015 - 16:53)

    ahoj…možná se zeptám blbě…ale u spousty balíčků mám už docela dobu napsáno… v tranzitu…co to vlastně znamená??

  Zuzana

  (22.10.2015 - 15:43)

  Dobry den ja jsem si objednala cez aliexpress tenisky platila jsem cez kartu ale hold balik nechodi a uz je to skoro mesic..nevim co mam delat 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *