Recenze Aliexpress.com

Nákup zboží z Číny už dávno není o kvalitě zboží. V Číně se přizpůsobují i požadavkům na kvalitu a zboží odtud dováží mnoho obchodníků.

Až donedávna bylo nakupování pro jedince docela riskantní a problematické. Jedním z důvodů bylo to, že neexistovalo mnoho obchodů, kde by se dalo bezpečně nakupovat a často také prodejci vyžadovali větší odběry, abyste se dostali na nízké ceny.

Dnes ale můžete díky službě Aliexpress.com nakupovat relativně bezpečně a velmi pohodlně od čínských obchodníků nejrůznější druhy zboží, od skateboardů, přes elektroniku až po kabelky.

Jaktože Aliexpress funguje, jak mají vyřešenou bezpečnost a proč tam nakupuje tolik lidí?

Bezpečnost plateb u Aliexpress

Za službou Aliexpress stojí projekt Alibaba, který fungoval jako zprostředkovat mezi obchodníky, kteří chtěli nakupovat v Číně velkoobchodně.

Hrozilo zde však riziko, že když prodejci do Činy zaplatíte předem /což většinou vyžadovali/, nemusíte zboží vůbec obdržet anebo může být ve špatné kvalitě.

U Aliexpress to ale funguje jinak. Platbu posíláte na účet této služby, kde peníze zůstanou dokud nepotvrdíte, že vám zboží dorazilo v pořádku. Teprve potom Aliexpress posílá peníze za zboží prodejci v Číně.

Pokud by vám tedy prodejce nic v daném termínu neposlal, nepotvrdíte předání u Aliexpress a dojde k vrácení vašich peněz.

Oblíbenost Aliexpress v Česku i zahraničí

Tato internetová služba je oblíbená především z několika důvodů. Jednak je zde opravdu velmi široká nabídka zboží a můžete tak najít to co chcete klidně za poloviční cenu. Dále zde mnoho prodejců nabízí dopravu zdarma, takže platíte jen za zboží. To je výhoda, protože u spousty věcí je poštovné nemalé, často dražší jak samotný produkt.

Bohužel je doprava zdarma většinou nabízena jenom poštou a to je dopravce s nejdelší lhůtou.

Pokud máte dotazy nebo tipy na nákupy Aliexpress, napište je prosím do diskuze.

Nepřehlédněte  Nejlevnější Penny boardy

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *